بیانیه اکسچنج سیتکس در مورد اتفاقات اخیر بازار ارزهای دیجیتال در ایران

اکسچنج سیتکس

کاربران عزیز اکسچنج سیتکس

 

چندروزی‌ست که اخبار و گمانه‌زنی‌های گوناگونی پیرامون بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آنها در کشور منتشر شده است. به همین جهت، به عنوان کسب‌وکاری فعال در این حوزه، لازم می‌دانیم تا توضیحاتی پیرامون این موضوعات را برای شما همراهان عزیز، مطرح کرده و شبهات احتمالی را برطرف نماییم.

????اکسچنج سیتکس، به عنوان یکی از معتبرترین پلتفرم‌های مبادلاتی ارز دیجیتال در ایران، همانند شرکت مادر خود -سیتکس- از ابتدای فعالیت خود، اصل پای‌بندی به قوانین جمهوری اسلامی ایران را سرلوحه کار خود قرار داده است و لذا، تمامی اقدامات و فعالیت‌هایی که تاکنون در اکسچنج انجام شده، شفاف و در چارچوب قوانین کشور است و افتخار ماست که رعایت دقیق قوانین و مقررات به علاوه تعامل شایسته با نهادهای عمومی و اجرائی کارنامه‌ شفاف و پاکیزه‌ای را برای سیتکس ایجاد نموده است.

????یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال، امنیت آن‌ است. هیچ واسطه‌ای در داخل و یا خارج از کشور توانایی بلوکه‌سازی دارایی‌هایی که بر بستر بلاکچین هستند را ندارد. این اطمینان را به شما می‌دهیم که دارایی‌تان در کیف پول اکسچنج سیتکس، محفوظ و امن است و کمافی‌السابق به عنوان امین شما این دارایی‌ها را با رعایت استانداردهای بین‌المللی حفظ و نگهداری خواهیم نمود.

????طبق روال سابق، کاربران هیچ‌گونه محدودیتی برای برداشت دارایی خود از اکسچنج سیتکس نخواهند داشت و با توجه به سطح کاربری خود خواهند توانست به فعالیت در این پلتفرم بپردازند. شرایط و ضوابط استفاده از اکسچنج سیتکس در این مرحله بلاتغییر و کماکان طبق اعلانات قبلی معتبر است.

????در حال حاضر فرایند خرید و فروش طبق روال همیشگی و با سرعت بالا در حال انجام است و در صورت تصویب یا اعلام اجرای هرگونه قانون یا مقررات جدید که در فرایند خرید و فروش کاربران گرامی تاثیرگذار باشد؛ مراتب به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

????همواره در طول سالیان گذشته، افرادی وجود داشته‌اند که بعضا به دلیل ناآگاهی و عدم تسلط کافی نسبت به موضوعات تخصصی یا تفسیر سلیقه‌ای از قوانین و مقررات عمومی یا حتی متاسفانه برخی منافع شخصی، با اظهارنظرهای مبهم یا نادقیق خود موجبات نگرانی سایر افراد را فراهم کرده‌اند؛ لذا از تمامی کاربران عزیز این صرافی درخواست می‌شود که نسبت به شایعات و حواشی بی‌توجه باشند و اخبار موثق را تنها از طریق مراجع قانونی و همچنین کانال‌های ارتباطی رسمی هر یک از صرافی‌های فعال در کشور پیگیری نمایند.

????اکسچنج سیتکس این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد که در صورت اجرایی‌شدن هرگونه قانون یا مقرره‌ی جدیدی در این حوزه که در رفتار معاملاتی کاربران تاثیرگذار باشد، مراتب را در سریع‌ترین زمان ممکن اطلاع‌رسانی نماید.

????باید به این نکته توجه کرد که ارزهای دیجیتال و معاملات آن در کشور غیر قانونی نبوده و براساس اصول و قواعد عام نظام حقوقی مانند آزادی قراردادها مادام که خلاف صریح قوانین نباشد و آزادی فعالیت‌های اقتصادی مادام که قانونا منع نشده باشد ممنوعیتی ندارد. مصوبات عمده هیات محترم وزیران و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز در سال‌های اخیر در جهت رفع مشکلات این حوزه و تسهیل کسب‌وکارها از جمله در خصوص به رسمیت شناختن صنعت ماینینگ و تعیین ضوابط اعطای مجوز به فعالان این حوزه بوده است. البته تاکنون در هیچ کشوری نظام قانونی شفاف و جامع و دقیقی برای این حوزه تنظیم نشده است که به دلیل نوآوری و تازگی این فناوری و پیچیدگی موضوعات فنی و مالی و حقوقی آن بوده است و این موضوع به دلیل توسعه تدریجی نظام‌های حقوقی نیز ناگزیر است. اکسچنج سیتکس و سایر پلتفرم‌های معتبر فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، از ابتدای فعالیت خود و حتی قبل از آن دغدغه قانون‌گذاری درست را برای این حوزه داشته و دارند و همواره با قانون‌گذاران محترم و مقامات اجرائی در جهت پیشنهاد توسعه صحیح نظام حقوقی تعامل داشته‌اند.

✅در پایان از کاربران عزیز دعوت می‌شود ضمن حفظ کنترل خود و پرهیز از رفتارهای هیجان‌زده که موجب تضرر همه‌ فعالان و التهاب بازار می‌گردد، آخرین اخبار را از کانال‌های معتبر دریافت نموده و بر اساس موارد فوق رفتارهای خود را در اکسچنج تنظیم نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *