تاریخ جلسه ریپل مشخص شد، چه بر سر ریپل می‌آید؟

تاریخ جلسه ریپل، چه بر سر ریپل می آید

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال در حال سپری کردن روزهای خوبیست و بیشتر ارزهای پرطرفدار آن شاهد رشد صعودی خوبی هستند، ارز دیجیتال ریپل (Ripple) با نماد XRP ریزش قابل‌توجهی داشته است.
آغاز این ریزش هم‌زمان با اعلام خبر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بود که طی آن 61 درصد از قیمت ریپل کاسته شد. اگرچه طی روزهای گذشته این ارز دیجیتال با ریزش‌های چشمگیری همراه بوده است، اما همچنان رتبه چهارم را در سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) حفظ نموده و با حجم بازار 10 میلیاردی خود به پیش می‌رود.

چرا قیمت ریپل کاهش یافت؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که به اختصار SEC نامیده می‌شود، یک نهاد مستقل دولتی است که هدف اصلی تشکیل این کمیسیون محافظت از سرمایه‌گذاران، تسهیل گردآوری سرمایه و نظارت بر عملکرد بازارهای اوراق بهادار است. چندی پیش در اقدامی این کمیسیون ریپل را متهم نمود که از سال 2013 تا کنون به فروش اوراق بهادر ثبت نشده پرداخته است. همچنین SEC از برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن،‌ از بنیان‌گذاران این شرکت نیز شکایت کرده است.

کاهش قیمت ریپل

با اعلام عمومی خبر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قیمت ریپل به شدت کاهش یافت و از ارزش 0.6 دلار به محدوده 0.2 دلار رسید.

پس از این شکایت ریپل اقدام به ارائه یک بیانه نمود و گفت:
«تمام مردم و رسانه‌ها داستان شکایت را تنها از زبان کمیسیون بورس و اوراق بهادار شنیده‌اند. طی چند هفته آینده برای رفع اتهامِ ریپل، پاسخ‌هایی را ارائه می‌دهیم.»

در بخش دیگری از این بیانه ریپل مدعی شده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دنبال از بین بردن صنعت ارزهای دیجیتال است.
با انتشار این اخبار صرافی‌هایی چون کوین بیس و اوکی کوین، ریپل را از لیست ارزهای قابل معامله خود خارج نمودند. متاسفانه همین اقدام ضربه دیگری بود که موجب تشدید کاهش قیمت ریپل شد.

تاریخ جلسه ریپل

اولین جلسه دادرسی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ریپل، در 22 فوریه مصادف با 4 اسفند ماه برگزار خواهد شد. دادگاه ناحیه‌ای جنوب نیویورک با قضاوت قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres) برای بررسی شکایت پیش خواهد رفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *